“Politseiniku tütar”

Autor: Katrin Pauts

Tutvustus: Mõnikord on kummitused lihast ja verest…Oma töös ja eraelus pettunud ajakirjanik Eva sõidab hingerahu otsima vanematekoju Saaremaale vaiksesse Tuulegi rannakülla. Evat ajendab soov välja selgitada, mis õieti juhtus aastaid tagasi tema perekonnaga. Miks lahkusid teineteise järel elust nii tema politseinikust isa kui ka koduperenaisest ema? Eva aimab, et kuidagi on see seotud külakeses elanud kolme tütarlapsega, kellest kaks jäid kadunuks ja üks leiti mõrvatuna. Kas keegi siiski teab, mis tüdrukutega tookord juhtus? Eva veenab kodusaarele naasma ka Inglismaale kolinud venna Andrease, kellega koos asutakse lahendama ema hüvastijätukirja saladust ja püütakse välja selgitada, miks külarahvas nende kunagist kodu nii väga kardab. Tonte ei hakka aga päevavalgele tulema üksnes minevikust. Peagi hakkab Eva aimama, et miski pole tegelikult nii, nagu ta oli arvanud. Hoolikalt ehitatud fassaad mõraneb, inimesed Eva ümber paljastavad oma tõelise näo. Sünge vari libiseb taas üle Tuulegi ja mõnelgi külaelanikul tuleb vanade pattude eest kõrget hinda maksta. Muhu saarel Manala talus sündinud ja praegugi seal elav Katrin Pauts töötas kümmekond aastat Õhtulehes uudiste- ja meelelahutustoimetuses. Praegu tegutseb ta vabakutselise teletoimetaja ja stsenaristina. Huvi põnevuskirjanduse vastu tärkas juba lapsepõlves Sherlock Holmesi seiklusi lugedes, viimaste aastate lemmikud ja mõjutajad on Skandinaavia menuautorid Jo Nesbø, Henning Mankell ja Camilla Läckberg. „Politseiniku tütar“ on Pautsi esimene Saaremaa põnevik.

Kui see raamat välja tuli, siis osteti seda korralikult ja kiitusi sadas lugemiskogemuste osas nagu paduvihma sügisel. Oldi üllatunud, et Eesti autor võis nii huvitava ja pingeid üleskruttiva krimka kirjutada. See raamat tuli välja eelmise aasta suve alguses. Võtsin hiljuti selle hetkeemotsiooni ajel endale lugemiseks.

Eva jõuab oma lapsepõlve koju tagasi lahendamaks suurt müsteeriumit, mis on varjutanud Tuulegi küla ja Eva lapsepõlve juba 20 aastat. Kuigi nendest kohutavatest sündmustest on möödas 20 aastat, siis tundub, et need juhtumid mõjutavad endiselt kõigi inimeste mõttemaailma. Jäi tunne, et tegelased nagu mõtleksid pidevalt nendest sündmustest ja seda võimendas veelgi Eva tagasitulek ning nuhkimine. Paljudele see ei meeldi, aga samas mõni isegi tunneb kergendust, lootes, et Eva suudab mingit selgust tuua.

Tegelastest rääkides, siis ütleks, et igaühel oli omad probleemid, millega nad võitlesid. Häirima jäi inimeste mõttemaailma kujutamine selles raamatus. Autor üritas liiga palju selle arvelt põnevust üles kruvida, kui kirjutas inimeste sisemisest monoloogist. Aga natuke tüütuks muutusid sellised sisemised monoloogid, kus tegelased rääkisid mingist juhtumist, aga samas ei rääkinud asja lahti. Igastahes, kes on lugenud seda raamatut või loeb, siis ehk saab mu mõttest aru. Liiga palju üritas autor põnevust selle arvelt üles kruvida. Samas, raamat oleks palju õhem olnud, kui autor seda taktikat poleks kasutanud.

Raamat ise oli tegelikult küllaltki põnev ja oli tore sellist teost lugeda eesti autori sulest. Kui jätta mõned mind häirivad asjaolud välja, siis julgen soovitada. Tegevust jätkub ja lugu ei jää iseenesest kuhugi toppama. Välja arvatud pidevalt vastamata küsimused, mille vastuseid peab ootama, aga õnneks vastused tulemata ei jää.

9789985336939

(Pilt võetud apollo.ee lehelt)

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s