“Blood Song”

47. Sulle kuuluv raamat, mida sa pole veel lugenud

(Lugesin selle raamatu eelmine aasta ära ja selle tõttu on väljakutse lugemise punkti alla pandud)

Autor: Anthony Ryan

Tutvustus: We have fought battles that left more than a hundred corpses on the ground and not a word of it has ever been set down. The Order fights, but often it fights in shadow, without glory or reward. We have no banners.

Vaelin Al Sorna’s life changes forever the day his father abandons him at the gates of the Sixth Order, a secretive military arm of the Faith. Together with his fellow initiates, Vaelin undertakes a brutal training regime – where the price of failure is often death. Under the tutelage of the Order’s masters, he learns how to forge a blade, survive the wilds and kill a man quickly and quietly.

Now his new skills will be put to the test. War is coming. Vaelin is the Sixth Order’s deadliest weapon and the Realm’s only hope. He must draw upon the very essence of his strength and cunning if he is to survive the coming conflict. Yet as the world teeters on the edge of chaos, Vaelin will learn that the truth can cut deeper than any sword.

Lühidalt tõlgituna oleks tutvustus selline: Vaelin Al Sorna saadetakse oma isa poolt Kuuenda Ordusse. Ordu tegutseb Usu (sealne religioon) nimel, nende tegevus on saladuskatte all ja nad tihtipeale ei saa selle eest mingit tunnustust ega autasusid. Vaelin saab koos oma kaaslastega tundma ränkraskeid treeninguid. Nad õpivad sepistama, looduses ellujääma ja tapma inimest kiirelt ning vaikselt. Varsti on Vaelin tõestanud ennast oskusliku sõjamehena. Tema võimed pannakse proovile, kuna sõda on tulemas.

Raamatu sünge kaanepilt pani arvama, et võib tegemist olla ka natuke süngema looga. Mingil määral see seda oligi. Pidu ja pillerkaart polegi sellistest raamatutest väga oodatagi.

Lugu algab sellest, kui Vaelin on võetud vangi ja reisib laeva peal koos kroonikuga, kellele ta hakkab jutustama lugu. Enda elulugu. Kroonikul on Vaelini osas pehmelt öeldes negatiivsed tunded, kuna Vaelin tappis tema riigi tulevase keisri. Aga samas ta ei suuda vastu panna võimalusele kuulata kardetud ja vihatud sõdalase elujutustust.

Vaelini lapsepõlv lõppes sellel hetkel, kui ta isa jättis ta Kuuenda Ordu meistrite käe alla. Treeningute kirjeldused ja läbiviidavad testid on rasked ja panevad ka tugevaimadki proovile. Meistrid, kes Vaelini ja ta kaaslasi õpetavad, on enamasti väga karmid. Mõnes mõttes on see arusaadav, kuna sa ei saa õpetada sõdalast kaklema sulepatjades, kui tegelikkuses sõtta sattudes ei oleks siis pikka pidu. Need, kes läbivad treeningud ning katsed, hakkavad Usu nn. sõdalasteks. Nad teenivad ennekõike Usku. Kui näiteks kuningas peaks nõudma ordu sõjamehelt teha midagi, mis on Usu põhimõtete vastane, siis on sõjamehel täielik õigus keelduda. Samas ei ole need piirid nii selgelt paika pandud ja kui tuleb mängu poliitika, muutub asi küllaltki räpaseks.

Vaelini kasvab ja areneb lugeja silme all. Ma ei saaks öelda, et ta oleks tegelane, kes kõikidele meeldima peaks hakkama. Ta teeb asju, mis võib nii mõndagi lugejat üllatada. See mulle meeldiski. Ma ei saanud ennustada peategelase  käike ette. Selline elu, nagu Vaelinil oli, ei saagi jätta kedagi pehmekeseks. Väljakutseid on tal palju ja kokkupuuteid ohuga jagub korralikult. Lisaks esineb Vaelini maailmas  ka veidi võlujõudu.

Kui oled lugenud Farseeri triloogiat ja see meeldis, siis usun, et “Blood Song” on sulle sobilik lugemismaterjal. Kahjuks seda eesti keelde tõlgitud ei ole. “Blood Song” lugu haaras mind väga ruttu kaasa ja lõpuni hoidis oma haardes. Varsti on plaanis lugeda ka teisi selle sarja raamatuid.

 

17693064

Advertisements

One thought on ““Blood Song”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s