“Cinder”

1. Raamat, mis põhineb muinasjutul

Autor: Marissa Meyer

Tutvustus:

Keelatud tunded
Surmav katk
Maa saatus on üheainsa tüdruku kätes…

Cinder on Uus-Pekingi parim mehaanik ja ühtlasi küborg. Kasuema häbistab teda igal võimalusel ja süüdistab teda kasuõe ootamatus haiguses. Kui tema elu põimub aga ootamatult võluva prints Kai omaga, kistakse ta sündmuste keerisesse, kus tuleb ühtviisi tegeleda kurja kuninganna nurjatute plaanide ja omaenda mäslevate tunnetega.

Cinder peab valima kohuse ja vabaduse, ustavuse ja reetmise vahel. Maa tuleviku kaitsmiseks peab ta paljastama oma mineviku sügavaimadki saladused.

See pole säärane muinasjutt, millist teie armas vanaema jutustas. Ometi ei unusta te seda iialgi.

Järjekordne noortekas. Ma lootsin, et sellega on ehk rohkem õnne, kui “Klaastrooniga”. Võib isegi öelda, et oli.

“Cinder” põhineb “Tuhkatriinu” (ingl. k. “Cinderella”) lool. “Cinder” sarnaneb “Tuhkatriinu” looga natukene, aga enamus asju on ikka väga teistsugused. Tegevus toimub tulevikus. Cinder elab koos oma kasuema ja kahe kasuõega. Ta on lapsendatud ja kasuisa ammu surnud. Tema kasuema, Adri, vihkab Cinderit südamest. Cinder on ju siiski küborg. Küborgidel ei ole palju õigusi ja neid põlatakse rahva seas. Tänu sellele üritab Cinder igal võimalusel varjata, et ta on küborg. Paljud ei teagi seda tema puhul, aga kes teavad, siis teda ei kohelda kuidagi teistmoodi, kui ülejäänuid temasuguseid.

Ühel päeval satub Cinderi töökohta prints Kai, kes palub ühe androidi parandamisel abi. Oh üllatust… And the love story begins. Tegelikult nad ei lange kohe armastusest nõretavate tunnetega teineteise käte vahele, aga see ei peaks kedagi šokeerima, et nende vahel hakkab midagi toimuma. Cinder teeb endast kõik oleneva, et Kai ei saaks teada tema tegelikku olemust. On teisigi asju, mis takistab neil koos õnnelikuks saada.

Peale selle tabab Cinderit valus hoop, kui tema noorem kasuõde, Peony, haigestub katku. Peony oli Cinderi ainuke inimesest sõber, kes oli tema vastu hea ja ei kohelnud teda halvasti. Seda sama ei saa aga väita teise kasuõe kohta. Peale Peony haigestumist teeb Adri Cinderile midagi sellist, mis näitab väga hästi, kuidas tema ja teised võivad küborgidega käituda.

“Cinder” oli noortekas, mida mulle meeldis lugeda. Raamat pakkus üllatusi oma tegevusliinides, aga mõni asi oli siiski ettearvatav. Lugu huvitavalt põimitud klassikalise muinasjutuga. Lähenetud oli loominguliselt. Nii et ma julgen seda isegi soovitada 🙂

9789949583003

Advertisements

2 kommentaari ““Cinder”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s