“Pealuutroon”

13. Raamat, mis on rohkem kui 500 lehekülge pikk

Autor: Peter V. Brett

Käisin maikuus HeadRead kirjandusfestivalil. Ainuke põhjus Tallinnasse minekuks oligi see kirjandusfestival ja seal esinev Peter V. Brett. Ma sisimas natuke pelgasin seda, kuna mõnikord on mõned autorid jätnud endast natuke üleoleva mulje ja sellega mingil määral rikkunud ka nende raamatute lugemiselamuse. Peter V. Brettiga aga nii ei läinud 🙂 Ta jättis endast sümpaatse mulje ja oli sõbralik. Autogramme jagades sai temaga isegi natuke juttu rääkida. Nüüd on mul tema autogrammiga “The Painted Man” raamat. Mõne meene sai veel 🙂

Nüüd aga raamatu juurde.

HOIATUS! Kes ei ole veel Deemonite sarja eelmisi raamatuid lugenud, aga soovib lugeda,  siis see postitus sisaldab infot, mis on toimunud eelmistes raamatutes. Sellisel juhul võib mõnel (võib-olla isegi paljudel) see rikkuda lugemiselamust.

Autor: Peter V. Brett

Tutvustus: Krasia Pealuutroon seisab tühjana ja inimkond on paisatud kaosesse. Langenud väejuhtide ja deemonivürstide kolpadest ehitatud istmes peitub võlujõud, mis hoiab eemal maa-alused deemonid. Sel troonil istudes oli Ahmann Jardir määratud vallutama kogu teadaoleva maailma ja tegema igavese lõpu deemonisõjale. Säärasele asjakäigule seisis aga vastu Arlen Põldaja, kes kutsus Jardiri duellile. Kaotusega riskimise asemel viskus Arlen kuristikku, haarates endaga kaasa ka Jardiri ja jättes nii maailma päästjata. Alanud pärilusheitlus ähvardab lõhestada kõiki Thesa Vabasid Linnu. Lõunas peab Jardiri esiknaine Inevera hoidma ära poegade omavahelised taplused, mis võiksid vallandada kodusõja. Põhjas üritavad Leesha Paberivalmistaja ja Rojer Kõrtsmik sepistada Milni ja Angiers’ hertsogkondade vahelist liitu krasialaste vastu, enne kui on liiga hilja. Rikas ja kaitsetu Laktoni hertsogkond on aga sattunud risttulle. Samal ajal saavad maa-alused üha tugevamaks ning Arleni ja Jardirita ei pruugi kellelgi olla piisavalt jõudu, et neile vastu astuda. „Pealuutroon” on Peter V. Bretti viieosalisena kavandatud Deemonite sarja neljas raamat, järg raamatutele „Maalingutega mees”, „Kõrbeoda” ja „Päise päeva sõda”.

Tahaks alustada raamatu kujundusest. Minu arvates on see väga hästi õnnestunud. Kaanepilt on natuke kõhedusttekitav ning mulle meeldib 😀 Kui nägin seda raamatut, siis oli kohene huvi tekkinud. Vaatasin pealkirja ja sain aru, et Peter V. Bretti deemonisarja järjekordne raamat on ilmunud. Tore oli see, et see raamat pidi ingliskeelsena ilmuma märtsi lõpus ja juba aprilli alguses oli see saadaval ka eesti keeles 🙂

Tegelastest on siin keeruline rääkida, kuna neid on palju. Võiks välja tuua siis Arleni, Jardiri, Leesha, Rojeri, Inevera, Abbani ja Renna. Kuna tegelasi oli palju, siis tegevust oli ka palju. Arlen ja Jardir jäävad kukkumisel ellu (see fakt selgeks kohe raamatu alguses). Arlen vangistab Jardiri, lootuses Jardir kaasata oma plaanidesse deemonite hävitamiseks. Vanade sõprade ja nüüdseks vaenlaste vahel on keeruline koostööd saavutada. Aga eesmärk on tegelikult neil siiski üks – deemonite hävitamine. Jardiril on loomulikult konflikt Arleniga ka sellepärast, et Arlen ei aksepteeri Jardiri usku sellisel määral nagu Jardir sooviks. Renna aitab Arleni nende plaanide teostamisel. Ma olen aus. Renna on tegelaskuju, kes mulle väga ei meeldi. Mul oli mõnes mõttes kahju, et Arlen tema valis endale abikaasaks. Aga mis teha…

Leesha üritab varjata oma rasedust ja ei tea tegelikkuses, mida edasi teha. Kas öelda Thamosele või mitte. Loomulikult keda ta üritab petta, lootes et inimesed ei märka midagi. Rojer on oma naistega (Amanvah ja Sikvah) rahul ja naudib  seda mitmenaisepidamist. Samas on tal nendega ka keeruline. Inevera üritab teha kõike enda võimuses, et hoida ära poegade omavaheline võimuvõitlus pealuutrooni pärast. See on küllaltki keeruline. Abban aitab oma teadmistega niipalju kui võimalik, aga mis on tema tegelikud kavatsused, on ainult teada Abbanile endale.

See raamat pakkus palju üllatusi. Lugu arenes kiirelt ja keeruline oli raamatut käest ära panna. Kohati olin ma umbes samasuguse näoga:

200

Siiamaale olen ma väga nautinud selle sarja raamatuid ja “Pealuutroon” ei valmistanud pettumust. Võib-olla natuke, aga see oli seotud rohkem tegelaste saatusega 😀 Järgmine ja viimane osa sellest raamatusarjast peaks ilmuma 2017. aasta.

pealuutroon

Advertisements

2 kommentaari ““Pealuutroon”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s