“Klaastroon”

3. Noorteraamat, mis on bestseller

Autor: Sarah J. Maas

Tutvustus:

SEE ON CELAENA SARDOTHIEN.
IMEILUS. SURMAV.
SUURSUGUSEKS LOODUD.
Endovieri räpastes, pimedates soolakaevandustes kannab eluaegset karistust kaheksateist-kümneaastane tüdruk. Ta on koolitatud palgamõrvar, oma ala parim, kuid tegi saatusliku vea. Ta jäi vahele.
Noor kapten Westfall pakub talle tehingut: vabadus vastukaaluks tohutu ohvri eest. Celaena peab esindama printsi elu ja surma peale peetaval turniiril – võideldes andekaimate varaste ja palgamõrtsukatega kogu riigist. Ükskõik, kas elu või surm: igal juhul saab ta vabaks. Tulgu võit või kaotus, ta avastab oma tõelise saatuse. Aga kas see sulataks palgamõrvari südame?

 

Olin sellest raamatust ennem kuulnud, kui see eesti keelde tõlgiti. Võin öelda, et sisututvustuse järgi ma poleks seda endale niisama lugeda võtnud suure tõenäosusega. Õnneks on noorteraamatuid, mis on pakkunud naudingut lugemisel, nii et lootsin, et see raamat võib pakkuda sama. Goodreadsi keskkonnas on sellel väga hea keskmine hinne.

Oi kuidas ma eksisin… See raamat ei olnud minu jaoks. Kui te olete koos inimesega, kes ennast kogu aeg kiidab ja lihtsalt on ennasttäis, siis suhteliselt kiirelt viskab see üle. Mul oli sama tunne peategelasega. Raamatu alguses hakkas ta ennast kohe kiitma, kui ilus, tark ja osav ta on. See kui lihtsalt ta saaks kedagi maha lüüa jne. Ja see jätkus terve raamatu vältel. Loomulikult kõik teised tunnustasid teda kui kõige paremat palgamõrvarit üldse. Autor üritas minu arvates liiga palju, et see tegelane hakkaks lugejale meeldima ja hindaks peategelase võimeid kõrgelt. Esimese 20 leheküljega oli aru saada, et see on noorteraamat.

Tegelastest mingitki kaasaelamist tekitas Chaol ja Nehemia. Kuigi kõigi tegelastes andis tunda vahetevahel nende noorus ja kogenematus. Nii palju oli olukordi, kus nad liiga riskantselt tegutsesid või rääkisid.

Paljud kiidavad seda raamatut. Kellele see meeldib, siis ärge arvake, et ma teen Teie maitset või arvamust maha. Lihtsalt polnud minu jaoks loodud. See raamat võib-olla oleks mulle meeldinud rohkem, kui oleksin olnud lugemise ajal 10 aastat noorem. Ma olen lugenud paljusid fantaasiaraamatuid, mille tõttu ootused raamatute osas lähevad kõrgemaks. “Klaastroon” oli minu jaoks küllaltki etteaimatava sisuga. Ei pakkunud lihtsalt väga suurt lugemiselamust.

 

9789949975082

Advertisements

2 kommentaari ““Klaastroon”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s