“Salamõrtsuka õpilane”, “Kuninglik salamõrtsukas” ja “Salamõrtsuka teekond” ehk Farseeri triloogia

35. Triloogia

Autor: Robin Hobb

Tutvustus: Kui kuninglik sohipoeg Fitz kuningakotta elama võetakse, tuleb tal õppida palju uut: relvade käsitsemist, kirjutamist ja peeneid kombeid, aga ka mitmeid tapmisviise, sest temast saab salamõrtsuka õpilane. Samal ajal rüüstavad punalaevnikud kuningriigi rannikualasid ja jätavad sealsed elanikud maha sepistatutena ja ilma hingeta. Fitzist saab kasvades paljude saladuste teadja ja võtmeisik salajastel missioonidel ning see tähendab, et ta võib muutuda ohtlikuks troonile, kuid samal ajal võib just temast oleneda kogu kuningriigi tulevik.

Lisasin tutvustusena ainult 1. raamatu tagakaanel oleva kirjelduse, kuna järgnevate raamatute tutvustused võivad sisaldada infot, mida mõni lugeja ei soovi veel teada. Varrak on Farseeri triloogia 2. ja 3. raamatud poolitanud. Kuna 3. raamatu II osa ei ole veel ilmunud, siis lugesin inglise keelset väljaannet, et saada teada milliseks kujuneb lõpp.

Peategelaseks on Fitz ja tegevustik toimub läbi tema silmade. Ta on Chivalry Farseeri sohilaps. Fitzi olemasolust saadakse teada alles siis, kui poiss on 6 aastane ja tema väljailmumine tekitab nii mõnegi probleemi. Mõni näeb temas ohtu endale, aga mõni näeb just uusi tekkinuid võimalusi. Intriigid ja võimuvõitlus on paratamatu. Fitzi eest hakkab hoolitsema Burrich, kes on Chivalryle nagu parem käsi. Burrichi iseloom on keeruline, aga mulle ta isiklikult meeldis.

Nagu pealkirigi ning tutvustus ütleb, siis Fitz saadetakse salamõrtsuka, Chade’i, õpilaseks. Selle aja jooksul kujuneb välja Chade ja Fitzi vahel sõprus. Chade on kohe alguses sümpaatne ja hoolitsev.

Lugeja saab varsti teada, et Fitz omab võimetena taidu ja vaistu. Neid on suhteliselt keeruline lahti seletada, aga taid on põhimõtteliselt selline võime, läbi mille saab näiteks suhelda teiste taiuvaldajatega pikkade vahemaade tagant või panna enda poolt soovituid mõtteid teistele pähe. Vaist on aga  enamasti loomadega suhtlemise võime. Taiu ja vaistu kasutamisel on tegelikult palju teisi võimalusi ka, aga ei hakka pikemalt nendest kirjutama. Kui palju neid hakkab Fitz valdama, on juba teine teema.

Kuue Hertsogkonna kuningriiki tabavad mitmed õnnetused. Punalaevnikute rünnakud on tegelikkuses kõige hullemad neist. Inimesed on kaotamas lootust ja sepistatud on väga ohtlikud. Sepistatud kujutavad ohtu kõigile ja kõigele.

Kui lugesin neid raamatuid, siis kohati oli ikka täieliku lootusetuse tunne. Nii palju probleeme ja jamasid oli lihtsalt korraga. Raamatud olid hästi ülesehitatud. Pinget oli palju. Võib-olla kolmanda raamatuga oli mul natuke probleeme, aga siiski jäin väga rahule. Kindlasti on kavas lugeda ka teisi Robin Hobbi raamatuid ja õnneks neid ikka jagub 😀

45107

Advertisements

One thought on ““Salamõrtsuka õpilane”, “Kuninglik salamõrtsukas” ja “Salamõrtsuka teekond” ehk Farseeri triloogia

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s