“Minu Tai saared”

34. Raamat, mis on saanud halva arvustuse.

Miks selle punkti alla liigitasin raamatu? Goodreadsi keskkonnas ei ole sellel raamatul väga hea keskmine hinne ja marimelli blogis sai ka see raamat halva arvustuse.

Tutvustus:  Kallid kaugtöö tegijad, lastega pered, kes on mõelnud, et elaks vahelduseks mujal kui Eestis! See raamat jutustab sellest, kuidas meie kaugtöötajatest lapsevanemate ja kolme eelkooliealise lapsega pere elab ligi pool aastat Tai saartel.

Minu teinepool Holger saab kohapeal tegeleda oma lemmikharrastuse Tai poksiga ja mina üritan soojas päikeselises kliimas välja mõelda, mida oma eluga pärast peatselt lõppevat vanemapuhkust peale hakata. Kas ronida taas sihikindlalt karjääriredelil edasi või võtta lihtsalt lõdvalt ja mõnusalt? Või leida hoopis kesktee?

Seto kultuuri kandjana huvitab mind ka see, kuidas muudab massiturism unikaalse kultuuripärandiga maad. Kas meil, setodel, on turismimajanduses Tai kogemusest midagi õppida?

Satume lõunamaa öös petisest taksojuhi ohvriks, elame üle hetke, kus meie kolmeaastane tütar läheb kaduma, jagame bangalot küünarvarrepikkuse sisalikuga ja leiame vannitoast skorpioni. Kindlasti pole kolme väikese lapsega elu ka soojal maal mingi puhkus, ent oma Taimaa aja peale vaatame kogu perega tagasi suure helgusega hinges.

Tunnistan ausalt: See on esimene raamat, mida lugesin Minu-sarjast. Mind väga ei kutsu lugema erinevad reisikirjad. Kahjuks peale selle raamatu lugemist minu arvamus ei muutunud. Ma ei kirjuta seda, et see raamat oli üdini halb, lihtsalt pole minu jaoks mõeldud.

Mis minule ei meeldinud? Autor korrutas mitu korda, et kuidas tema ja tema mees üksinda peavad hakkama saama kolme lapsega. Alguses oli seda rohkem, hiljem aga jäi seda natuke vähemaks. Ma saan täiesti aru, et ongi raske saada hakkama kolme lapsega, aga seda kurtmist oli liiga tihti (vähemalt minu jaoks). Tai kohta käivat infot oli vähe, arvestades raamatu pikkust. Ikka leidus asju ka, mis oli huvitav teada saada, aga seda oli tõesti väga piiratult. Ootasin enamat. Autori elu seal tundus ka üksluine kuidagi. Mõned eredamad hetked siiski olid.

Positiivsena võiksin lisada, et mõni autoripoolne väljendus ajas muigama. Lisaks natuke oli nippe, kuidas hakkama saada Tais. Mulle meeldis see, et kuidas leida kohti, mis ei ole suured turistide tõmbekohad ja saada melust rahu ning vaikust.

Võib-olla raamatu oleks minu jaoks huvitavamaks teinud see, kui autor oleks näiteks pidanud kusagil Tais töötama, mitte teenima elatist kaugtööga.

 

26873889

Advertisements

2 kommentaari ““Minu Tai saared”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s