Arvustus: “Tüdruk Rongis”

Autor: Paula Hawkins

Tutvustus:  Iga päev üks ja sama …

Rachel sõidab tööpäeviti edasi-tagasi Londoni vahet. Ta teab, et hommikuti peatub rong ühes ja samas kohas punase signaaltule taga, kust avaneb vaade ridaelamute tagaõuedesse.

Rachelile hakkab juba näima, et ta tunneb inimesi, kes ühes sealses kodus elavad. Ta kutsub neid Jessiks ja Jasoniks. Nende elu – nagu Rachel seda näeb – on täiuslik. Kui ta vaid ise saaks nii õnnelik olla …

… kuni tänaseni

Ühel päeval näeb Rachel šokeerivat pilti. Rong peatub ainult minutiks, kuid sellest piisab. Nüüd muutub kõik. Rachelil on võimalik osa saada eludest, mida ta on seni eemalt jälginud. Nüüd selgub, et ta on rohkem kui vaid naine rongis.

Nonii. Inglismaal ostetakse seda raamatut iga 18 sekundi järel (Eesti Ekspressi väitel). Sellisel juhul kas on väga hea reklaamitöö ära tehtud või siis tõesti pakub see midagi fenomenaalset lugejale. Mis seal ikka. Pidin ka selle raamatu ära lugema. Ma ennem selle ilmumist sain lugeda ühte peatükki sellest raamatust, mis oli reklaamina välja antud. See ajas mu täiesti segadusse ja ei oska öelda, kas see aitas kaasa huvi tekitamises või mitte.

Rachel näeb midagi šokeerivat tõesti. Aga kui sellele ei järgneks teatuid sündmusi, siis ei oleks see vaatepilt iseenesest midagi õudset (v.a. Racheli jaoks). Siiski juhtub midagi, mille tõttu Rachel soovib sekkuda nende inimeste ellu. See kodu, mida ta oma rongisõidu ajal jälgis, elavad Megan (Jess) ja Scott (Jason). Megan läheb aga ühel laupäeva õhtul kaduma. Rachel võtab enda missiooniks midagi ette võtta selle šokeeriva vaatepildiga, mille tunnistajaks ta oli. Ta loodab, et see informatsioon aitab uurijaid. See ei saa olema kerge, kuna ta on näidanud ennast ebastabiilsena ja mitte väga usaldusväärsena. Kui üks tegevusviis aga ei toimi, siis valib Rachel teise viisi. Lõpuks on ta nii ennast sisse mässinud asjadesse, et neid hoomata on väga raske.

Kuigi raamatus tuuakse tegevustikku välja mitme tegelase silmade läbi, siis pean ikkagi ära tooma, et oli üks peategelane minu jaoks. Selleks oli siis Rachel. See naine oli ikka paras hunnik õnnetust. Tal oli alkoholismiga probleemid, lisaks südamevalu ja ta oskas alati ennast mingisse jamasse  segada. Nii et hunnik õnnetust. Lisaks tal oli raskusi tegelikkusega silmitsi seista. Selle tõttu kippus ta ka valetama. Ta ei soovinud sellega otseselt midagi halba saavutada, aga ikkagi kukkus asi valesti välja. Kohati käitus Rachel väga rumalalt. Ta tegi lükkeid, mille tõttu võib öelda, et mingi osa jamast oli ta isegi ära teeninud.  Valetamise osas ei mõelnud ta asju hästi läbi. Samas aga ma saan selle tegelase mõttekäigust täiesti aru, et miks ta nii tegi. Suure tõenäosusega polekski teda keegi kuulda võtnud teatud asjade puhul.

Tegelastest rääkides, siis kõige rohkem jäi meelde see, kuidas nad otsisid õigustusi enda tegevusele, kui tegid midagi valesti (petmised, varjamised, valetamised, ahistamised jne.). Keegi ei olnud seal täiuslik ja ei üritanudki sellisena näida.

Ma tahaks tegelikult palju veel kirjutada, aga ma ei saa, kuna paljastaksin raamatust liiga palju. Sellisel juhul aga ei oleks inimestel huvitav lugeda seda raamatut, kui on selle arvustuse ära lugenud. Lugemisega ühele poole saades, sain aru, et see terve lugu oli nagu ahelreaktsioon. Üks sündmus mõjutas teist ning selle tõttu olid väga rängad ja keerulised tagajärjed.

Ma soovitan seda raamatut lugeda. Aga kas ma leidsin sellest midagi fenomenaalset? Kahjuks mitte niipalju kui esialgu arvata võis. Lugu aga oli oskuslikult koostatud ja kaasahaarav 🙂 See raamat näitas hästi ära, et inimeste tegutsemist ei saa ühe mõõdupuuga mõõta ja igaühel võivad olla täiesti oma motiiv, miks ta on midagi teinud. Isegi kõige süütumate tegude tagajärjed võivad ulatuda väga kaugele.

tydruk-rongis-esi-web

(Pilt võetud Helios Kirjastuse kodulehelt)

Advertisements

2 kommentaari “Arvustus: “Tüdruk Rongis”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s