Arvustus: Esimese Seaduse triloogia

Tutvustus: Logen Üheksasõrme õnn on viimaks otsa saanud. Ta on väga lähedal kurikuulsast barbarist surnud barbariks saamisele – ja maha jääksid tast ainult viletsad kangelaslaulud, surnud sõbrad ja suur hulk rõõmustavaid vaenlasi.
Kapten Jezal dan Luthar on aadlik, uljas ohvitser ja isekuse võrdkuju, kes elab ohutut elu ja kelle mõtted keerlevad ainult selle ümber, kuidas sõpru kaardilauas tüssata ja vehklemisringis kuulsust koguda.
Inkvisiitor Glokta, sandiksjäänud piinameister, vihkab kõiki: kui tööks on reeturite väljajuurimine Unioonist, ei jää sõpradele elus just palju kohta. Viimane laibarida, mida ta uurima peab, võib viia ta valitsuse läbinisti mädasse südamesse, kui tal ainult õnnestub niikaua elus püsida.
Ning Bayaz, võlur, kiilas vanamees kohutavalt ägeda loomuga ja haletsusväärse õpilasega – võib-olla on ta Esimene Maag, nagu väidab, võib-olla üliosav pettur, kuid igatahes on selge, et varsti teeb ta kõigi elu kõvasti raskemaks.
Verised vandenõud kerkivad pinnale, vanad arved nõuavad klaarimist, piirid kangelase ja kurjategija vahel on nii õhukesed, et võivad sisse lõigata. „Raud“ on tõeliselt terav õela huumoriga vürtsitatud fantaasiaromaan: ettearvamatu, haarav ja täis tõeliselt unustamatuid tegelaskujusid.

Tutvustuses toon välja selle triloogia esimese raamatu sisututvustuse. Lugesin siiski kõik kolm raamatut ära. Kui mul tekib huvi mingi raamatusarja vastu, siis ma olen õnnelik, kui kõik raamatud on selles sarjast ilmunud. See on nii kohutav, kui pead ootama mingi raamatu ilmumist, et jätkata lugemist. Minu jaoks on parajad õnnetusehunnikud “Jää ja tule laul” ja “Kuningatapja kroonika” sarjadesse kuuluvate raamatute ilmumised. Aga see selleks. Tulles nüüd tagasi “Esimese seaduse” triloogia juurde, siis mis mulje see mulle jättis. Need raamatud üritasid pakkuda kõike, mida üks fantaasia žanri fänn võiks raamatust oodata. Sõda, võlujõud, huvitavad tegelaskujud, rännakud jne.

Tegelaskujude osas oli asi huvitav. Kui tegelaskuju hakkas sulle meeldima, siis järgmine hetk tegi ta midagi sellist, mis tõmbas su arvamuse maha tema osas. Teinekord aga, kui sa tegelast väga ei sallinud, siis tegi see tegelaskuju jälle midagi, mis aga pani paremini arvama temast. Lõpuks on nii segased tunded nende tegelaskujude osas, et ei joonistu välja selgelt, kes on hea või halb. Ei osanudki kellelegi otseselt kaasa elada südamest 😀 Ei taha ju pettuda tegelaskujus, aga selles raamatus seda juhtub.

Meeldis ka see, et raamatu autor ei olnud igat lahingut või võitlust detailselt välja toonud, et mis ja kuidas toimus. Oleks ära muidu tüüdanud need kirjeldused, mis täpselt toimus, kuna neid võitlusi oli ikka omajagu.

Kolmanda raamatu lõpp enamasti meeldis mulle, kuna see oli ootamatu, aga kahjuks üks asi rikkus minu jaoks selle ära. Kahjuks sellest kirjutada ei saa ma täpsemalt, aga kes selle sarja ära loeb või on lugenud, siis usun, et teab, millest ma räägin. Aga võib-olla mõnele just see meeldib 😀

Muidu võin öelda, et seda raamatusarja võib soovitada ühele fantaasiakirjanduse huvilisele 🙂

9789985327432.jpg

(Pilt võetud Apollo raamatupoe kodulehelt)

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s