Arvustus: “Nurka Aetud”

Autor: Elizabeth Haynes

Tutvustus: “Noor ja ilus Catherine ei suuda oma õnne uskuda tutvudes Lee Brightmaniga – jalustrabava väljanägemisega karismaatiline Lee tundub peaaegu liiga täiuslik, et olla tõsi. Meelitava tähelepanu ning spontaanse ja kirgliku seksiga alanud suhe muutub peagi raevukaks armukadeduseks ning Lee kena välimuse alt tuleb välja sünge ja vägivaldne loomus. Mehe kontrollivast käitumisest häirituna üritab naine suhet katkestada ja on sügavalt jahmunud, kui ta sõbratarid talle selja pööravad. Üksi jäetuna ja oma maailma pimedaimasse nurka surutuna, kavandab meeleheitel Catherine põgenemist.
Neli aastat hiljem on Lee trellide taga ja Catherine – nüüd Cathy – püüab uues linnas uut elu alustada. Minevikutraumad kummitavad teda ikka veel. Siis kolib majja Stuart Richardson, uus ja nägus naaber. Innustades naist oma hirmudele vastu astuma, sütitab uus tuttav Cathys ootamatuid lootusi ning võimaluse jõuda armastuse ja normaalse elu juurde.
Kuni päevani, mil heliseb telefon …”

See raamat on psühholoogiline põnevik. Tutvustuse järgi tõotas tulla huvitav lugemine. Raamatu ülesehitus on selline, kus üks peatükk räägib Catherine (muutis enda nime Cathy’ks hiljem) elust mitu aastat hiljem Lee’ga kohtumist ja teine peatükk räägib Catherine elust Leega kohtumise ajal ning nii need peatükid vaheldusid omavahel. Cathy’t vaevas mitu aastat hiljem obsessiiv-kompulsiivse häire tänu sündmustele, mis põhjustas Lee terror. See, kuidas kirjeldatakse olukordi, milline nägi nende hävitav suhe välja, loob lugejale hea ettekujutuse, miks naised lihtsalt sellisest suhtest ei suuda ära jalutada. Lee oli väga sõnaosav ja suutis alati ennast kõikidele teistele ohvrina näidata. Tagajärjed sellistel suhetel on hävitavad. Kui lõpuks on saadud see suhe lõpetada, siis ei tähenda, et asjaga on ühelpool. Cathy’t painas see aastaid ja tekkisid psühholoogilised häired.

Raamatu ülesehitus mulle meeldis. Kui raamatu sündmustik oleks tavaliselt kronoloogilises järjekorras ülesehitatud, siis võib-olla mingilt maalt oleks jäänud asi natukene igavaks. Aga just see, et mineviku ja oleviku peatükid vahetusid, oli väga hea. Kogu aeg oli huvi teada, et mis tegelikult juhtus ja mis olid põhjused Cathy’l selliselt käituda. Lõpp tõi ka natuke üllatusi. Julgen seda raamatut soovitada, aga võib-olla väga nõrga närviga inimesel tasuks sellest raamatust eemale hoida, kuna paranoia on kerge tekkima.

9789949486786.jpg

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s